1984-1988

1984-1985

Činnost oddílu se zaměřila na plnění přírodovědných úkolů pro soutěž Zlatý list a na celkovou konsolidaci práce oddílu. Ve vedení oddílu byla Bagheera, zástupci Pirát, Suša, Čakra a Martin Lazecký – Dlouhán. Počet družin i členů oddílu se stabilizoval.

Pro soutěž Zlatý list jsme registrovali káňata podle cestovní metodiky, léčivé rostliny v okolí Bítovského Mlýna a stromy v lese Obora v Krásném Poli. V městském kole Zlatého listu naše družstvo (kategorie starší) zvítězilo a v krajském kole jsme se umístili na 4.místě jako jediný nepřírodovědný oddíl. Za několikaletou přírodovědnou činnost byl náš oddíl odměněn diplomem O cenu Brontosaura. Jarní Rodeo se nekonalo.

Letní tábor se opět uskutečnil ve Velkém Košeckém Podhradie – ve Stredné Dolině. Námětem táborové hry byla Škola partyzánského výsadku založená v roce 1944 v Rovně na Ukrajině. Družiny plnily partyzánské zkoušky zaměřené na zvládnutí branných disciplín a terénní branné hry jako jednotlivé etapy. Hra vyvrcholila dvoudenním partyzánským výsadkem. Na táboře jsme se zaměřili na plnění sportovního odznaku a přírodovědnou činnost (mapování chráněných rostlin – vstavačů).

1985-1986

Ve vedení vystřídal Mojmír Nováček – Pirát Bagheeru a dále jako vedoucí působí Standa Dušenka – Suša, Tomáš Dreslar – Čakra, Martin Lazecký – Dlouhán, Pavel Hodura – P.H., Jeňa Aujezdský, Radim Kéval – Fous a instruktoři Zdeněk Mikšaník – Medvěd, Martin a Radek Jandovi – Rorýs a Rave a Jarmil Martinčík – Vakan. Společně s oddílem BVÚ jsme pořádali v listopadu školení rádců, účastnilo se 17 oddílů. VVZ se koná v Karviné a stává se záminkou k mocným represím vůči mnoha ostravským tábornickým oddílům. Zúčastnili jsme se softbalového turnaje a orientačního běhu Nové svobody, navštěvujeme divadlo i krytý bazén. Na jarní prázdniny jedeme na 5 dnů do Prahy (ubytování v ubytovně). Na jaře se nekonalo Rodeo. Letní tábor ve Stredné Dolině je posledním, na kterém je Bagheera jako vedoucí tábora a paní Karla jako kuchařka.

1986-1987

Bagheera se o prázdninách vdala, získala jméno Blanka Macháčková a odstěhovala se do Chomutova. Změnili jsme klubovnu – stěhujeme se do opuštěné klubovny Poutníků na nám. Boženy Němcové č. 659. Klubovna je ve 2. patře sklepů, má 2 místnosti, záchod a malý sklad. Je tu pěkné obložení stěn. V lednu jsme pořádali první Bambus fakult – naše školení rádců. O jarních prázdninách pořádáme poprvé lyžařský zájezd do Helvíkova (u Svitav) na „Rychtu“. V březnu je obnovena tradice Zimního táborového ohně (ZTO) – celoskupinové akce. Koná se na Čvachtalce a družiny ze všech našich oddílů soutěží mezi sebou. Na jaře vyrábíme na hřišti Rudé hvězdy z okorů nové podsady a na dětský den jsme postavili ukázkový stan. Na táboře je s námi i velmi krátce Bagheera a její nový oddíl z Chomutova. Vaří Tomáš Vlček – Drobek (povoláním svářeč). Po táboře pořádáme pro vedení přechod Lúčanské Malé Fatry.

1987-1988

Jsou vytvořeny dvě družiny Pěšáků, staral se o ně Petr Zelenka – Dio a Hana Tobolová. Ve vedení oddílu pracoval Mojmír Nováček – Pirát, Tomáš Dreslar – Čakra, Roman Kekely – Ara, Jarmil Martinčík – Vakan, Tomáš Vlček – Drobek, Lída Nováčková, Stanad Dušenka – Suša, Petr Mikšík – Kivu a instruktoři: Zbyněk Slíva – Sinha, Milada Nováčková – Perika a David Gvošč – Hřebík. Obnovil se oddílový občasník SOL a byla vytvořena druhá družina děvčat – Wega. Suša pořádal v klubovně školu hry na kytaru. V lednu se konalo na Čvachtalce setkání bývalých a současných členů k 20.výročí založení oddílu. Pro vedení bylo uspořádáno zimní táboření ve Stredné dolině a v srpnu 1988 přechod pohoří Požana na Slovensku.

TOM 4306 Stopaři Ostrava-Poruba